راه اندازی مرکز مهر خانواده برای ملاقات والدین با فرزندان طلاق

این مطلب به بررسی راه اندازی مرکز مهر خانواده برای ملاقات والدین با فرزندان طلاق میپردازد :

رضا مسعودی‌فر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی در گفت وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان با اشاره به راه اندازی مرکز مهر خانواده گفت: با پیگیری‌های معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی و همکاری شهرداری کلانشهر تبریز مرکز مهر خانواده برای ملاقات اطفال با والدین جدا شدهدر بوستان آنالار و آتالار تبریز ایجاد شده است.

بیشتر بخوانید :گواهی عدم بارداری برای طلاق و شرایط گرفتن آن ؟

 خبرگزاری میزان- معاون اجتماعی دادگستری کل استان آذربایجان شرقی گفت: در راستای ساماندهی وضعیت ملاقات اطفال با والدین خود که به علت طلاق از هم جدا شده اند و حضانت طفل با یکی از آنهاست مرکز مهر خانواده راه اندازی شد.

راه اندازی مرکز مهر خانواده برای ملاقات اطفال با والدین جدا شده

وی در ارتباط با هدف راه اندازی این مرکز گفت: این مرکز در راستای ساماندهی وضعیت ملاقات اطفال با والدین خود که به علت طلاق از هم جدا شده اند و حضانت طفل با یکی از آنهاست راه اندازی شده است.

بیشتر بخوانید :چگونگی اخذ طلاق از شوهر معتاد در مشهد

مسعودی فر اظهار کرد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با مطالعه و بررسی وضعیت موجود در خصوص ملاقات اطفال با والدین خود در پرونده‌های طلاق متوجه عدم مناسب بودن این وضعیت به لحاظ عاطفی و روانی برای اطفال شد و براساس آن با استفاده از ظرفیت‌های قانون حمایت خانواده با پیگیر‌ی‌های که انجام شد توانست با جلب همکاری و همراهی شهرداری کلانشهر تبریز این مرکز را برای ملاقات اطفال با والدین خود که از هم شده اند راه اندازی کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: یكی از مسائل مورد اختلاف میان والدین طلاق گرفته از هم، بحث ملاقات با طفل است که در برخی موارد به دلیل عدم توافق، والدی که حضانت طفل را به عهده دارد به تعهدات خود مبنی بر تهیه مقدمات ملاقات عمل نمی‌کنند و به ناچار با حکم قضائی ملاقات صورت می‌گیرد.

مسعودی فر گفت: تا به حال دادگاه‌ها برای حل این مشكل، كلانتری را محل ملاقات اطفال با والدین خود قرار می‌دادند در حالی كه این اقدام به طفل آسیب روحی و روانی جدی وارد می‌كند و ترس و اضطراب ناشی از این ملاقات‌ها آرامش روحی او را در معرض خطرات جدی قرار می‌دهد.

بیشتر بخوانید :آمار طلاق در مشهد

وی ادامه داد: کلانتری‌ها به واسطه فضای فیزیکی، به دلیل رفت وآمدهای که به آنجا صورت می‌گیرد محیطی تنش زا و آسیب زا است و حضور طفل در چنین محلی می‌تواند آسیب‌های روحی و عاطفی را به او وارد کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی گفت: ملاقات اطفال با والدین در این مرکز با حضور مددکاران اجتماعی و روانشناسان صورت خواهد گرفت و برنامه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی نیز در کنار آن برای خانواده ها اجرا خواهد شد.

بیشتر بخوانید :موارد حق طلاق زن در مشهد