وکیل خوب در مشهد

وکیل حقوقی در مشهد

وکیل حقوقی در مشهد به دنبال باز پس گرداندن حقوق یا اعاده ملک و زمین به وضع سابق است جهت وکالت و مشاوره با وکیل خوب حقوقی در مشهد می توانید با وکلای ما ارتباط برقرار نمایید.

وکیل حقوقی در مشهد کیست؟

حقوق مدنی  :حقوق مدنی مجموعه قواعد و مقرراتی هستند که در تعیین حقوق و تکالیف انسان‌ها از دل یک جامعه متناسب با فرهنگ و عرف آن جامعه بیرون آمده است.شامل اموال و مالکیت ، قراردادها ، ارث و خانواده است

در دعاوی حقوقی ، خواهان خواستار باز پس گرفتن حق خود از وجه یا املاک مورد مناقشه از فرد خوانده میباشد و از پیچیدگی های زیادی برخورد است طوری که کوچک ترین اشتباه در مسائل شکلی یا ماهوی فرد را برای همیشه از رساندن به حقوق قانونی خود محروم میکند.

همین موضوع لزوم استفاده از یک وکیل حقوقی با تجربه که به قوانین تسلط کامل داشته باشد و به رویه قضایی دادگاه ها نیز آشنا باشد را توجیه و نشان می دهد. عقل انسان نیز حکم می نماید که در هر کاری مخصوصا بروز مشکل حقوقی به اهل آن و خبره در آن کار که وکیل پایه یک دادگستری است مراجعه نماییم و از اقدامات خودسرانه که باعث اطاله دادرسی و تحمیل هزینه های زیادی می گردد اجتناب گردد.

فرق وکیل دادگستری با نماینده حقوقی جیست؟

شخصی را وکیل دادگستری حقوقی گویند که دارای پروانه ی وکالت است و می تواند با تأسیس دفتر وکالت در حوزه ای که در آزمون وکالت آنجا پذیرفته شده است به امر مهم وکالت بپردازد. تنها وکلای دادگستری می توانند به نمایندگی از افراد در دادگاه حاضر شوند ولی در یک موارد استثناء و جود دارد ، بعضی اشخاص حقوقی البته به تجویز قانون می توانند علاوه بر امکان بهره مندی از خدمت حقوقی وکلای دادگستری، اشخاصی را به عنوان نماینده یا نماینده حقوقی معرفی نمایند.

موجب ماده ی ۳۲ قانون آئین دادرسی مدنی: وزارتخانه ها، موسسات دولتی وابسته به دولت، شرکت های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی و موسسات عمومی غیردولتی، شهرداریها و بانک ها می تواند علاوه بر استفاده از وکلای دادگستری برای طرح هر گونه دعوا یا دفاع و تعقیب دعوای مربوط از اداره حقوقی خود یا کارمندان رسمی خود با داشتنز شرایط به عنوان نماینده حقوقی استفاده نمایند.

فرق بین یک وکیل با یک مشاور حقوقی

وکالت یک عقد جایز است ودر چارچوب قانون منعقد شود طرفین در عقد وکالت، وکیل و موکل شناخته می شوند. در حالی که مشاور حقوقی چنین نیست. بهترین وکیل میتواند از جانب شخص حقیقی و حقوقی تعیین شود.

وکیل الزام به اخذ مجوز های خاص توسط کانون وکلا و گذراندن دوره های کارآموزی می باشد و برای ارائه خدمات حقوقی مشاوره و وکالت بایستی دفتر وکالت دا باشد ولی مشاوره حقوقی نیاز به مجوز خاصی ندارد و  افراد تنها کافیست نسب به قوانین اطلاعات و دانش کافی داشته باشند و می توانند در ادارات، سازمان ها، یا حتی شرکت های تجاری به راحتی مشغول به فعالیت شوند.

یک وکیل در مشهد می تواند وکالت تمام دعاوی را در محکام حقوقی و کیفری قبول نماید ولی مشاوره مجوز وکالت در محاکم را به هیچ عنوان ندارد با توضیحاتی که دادیکم در صورت تمایل به اخذ وکیل بهتر است از وکیل حقوقی مشاوره بگیرید نا از مشاور حقوقی که پروانه وکالت و تجربه دعاوی ندارد.

دعاوی رایج حقوقی در دادگستری

امور ملکی ، مطالبه وجه چک و سفته ، ثبتی ، شهرداری ، ارث ، وصیت ، تقسیم ترکه ، تابعیت ، ثبت احوال ، ابطال سند رهنی ، تنفیذ صلح نامه ، الزام به تنظیم سند ، الزام به فروش ملک مشاع ،

انحصار وراثت ، تخلیه مورد اجاره ،خلع ید ، وکیل ارث و میراث  تصرف عدوانی ، ابطال شرکت ، فسخ معامله ، الزام به تنظیم سند ، اثبات بیع ، ثبت شرکت ، ثبت اختراع ، ثبت برند ، مطالبه خسارت ، وجه التزام ، الزام به تعهدات حقوقی ، مهاجرت ، تغییر سن ، شرکت تجاری ، تنطیم قرارداد توسط وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی ، مشارکت ،

نحوه پیدا کردن وکیل حقوقی در مشهد

انتخاب یک وکیل خوب برای پرونده می تواند در نتیجه بسیار موثرباشد برای این کار می توانید از دوستان و آشنایان خود در مشهد که مراجعه به یک وکیل حقوقی داشته  و رضایت داشته اند، کمک بگیرید همچنین مراجعه به سایت های حقوقی وکالت و مطالعه رزومه و سوابق کاری وکیل و نظراتی که دیگران در مورد وی داده اند بهترین وکیل حقوقی خود را انتخاب نماید.

وکیل شما بهتر است این ویژگی ها را داشته باشد:

منصفانه بودن در دریافت حق الوکاله
متخصص بودن در موضوع پرونده شما
سماجت در پیگیری پرونده ت حصول نتیجه

وکیل شما باید پروانه وکالت معتبر دادگستری کانون وکلای مشهد یا سایر شهرها را داشته باشد و حواستان به افراد وکیل نما باشد که ادعای وکیل و مشاور حقوقی بودن می نمایند، از نظر قانون فقط وکیل می تواند مشاوره دهد و پرونده حقوقی مردم را در دادگاه ها وکالت و پیگیری نماید.